Web site sahiplerinin tercihi olan wordpress, modern tasarımlar hazırlamak için de uygun platformlardan bir tanesi ancak bu aşamada hazır tasarımlar üzerinden yola çıkmanızın çok daha kolay olacağını bir kez daha belirtmiş olalım. Yönetici ve kullanıcı paneli olarak değerlendirildiğinde sınıfının en iyisi olan wordpress hakkında daha fazla bilgi almak adına sizler de forumlardan yardım alabilir ve ücretsiz eğitimlere de katılabilirsiniz. İyi bir tasarımcı her zaman örnekler üzerinden çalışır ve daha profesyonel bir adım atmak adına kendi tasarımlarını hazırlamaya başlar. Ücretsiz tasarımlar da sizlere sunuluyor ve bu konuda yardım alabileceğiniz çok sayıda site de yine online mecralarda karşınıza çıkacaktır.

Site sahibi iseniz eğer düzenli olarak temalarınızı değiştirmenize gerek yok çünkü alışılmış bir yüze sahip olacaksınız ve bu yüzü sık sık değiştirmek de kullanıcılar için çok da artı bir değer olmayacaktır. Konu hakkında bilgi sahibi değilseniz eğer bu işi profesyonel olarak yapan isimlerden de yardım alabilirsiniz ve çok sayıda tasarımcı da uygun ücretler ile sizlere yardımcı olacaktır. En iyi ücretsiz wordpress temaları gibi basit ve klişe bir arama yaparsanız eğer zaten uçsuz bucaksız mecraların sizleri beklediğini göreceksiniz ve bu temalardan yola çıkarak sizler de çalışmalarınıza daha doğru ve daha profesyonel şekilde yön verebilirsiniz.

photoshop-egitimi

Bununla ilgili kurumsal hizmet Verne firmalar ve bireyler de mevcut ve özellikle forum sitelerinde bu isimlere rastlamanız da çok daha mümkün hale geliyor. WordPress ile birlikte online dünyanın kapıları sizlere açılıyor ancak daha kaliteli işler ve tasarımlar ile bu mecralarda yer almak daha doğru olacaktır bu yüzden olabildiğince amatör çalışmalardan kaçınmakta fayda var. Modern tasarımların yanı sıra kurumsal tasarımlar da dikkat çekiyor ve eğer amacınız bu tür bir çalışma ise yine ücretsiz tasarımlar da sizlere yol gösterecektir. Blogları takip edebilir ya da bunun için hizmet veren ücretli siteleri takibe alabilirsiniz. Web tasarım hizmetleri araması yaparak da ücretli hizmet veren adreslerden bilgi alabilir ve en azından danışmanlık hizmeti alarak detaylı fikir sahibi olabilirsiniz.

Photoshop Dersleri: https://www.youtube.com/watch?v=i9_1EZwMS8A&list=PLK8wbkvLOBVS_DG9izAJu15cbad3xWuKS

Photoshop Eğitimi Kaynak: http://ismek.ibb.gov.tr/branslar.aspx?branscode=1717 adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online haberleşme, bilgi aktarımı, paylaşım deposu olarak nitelendirebileceğimiz uçsuz bucaksız bir okyanus. Son dönemin en popüler adresleri arasında yer alan sosyal medya, çok sayıda kullanıcıya hitap etmeye devam ediyor. Günümüzde sosyal medya hesabı olmayan az sayıda insan var ve akıllı telefonlar ile birlikte sosyal medyaya olan yakınlığımız da artmış durumda. Sosyal medya denilince akla ilk gelen adreslerden bir tanesi Facebook ancak yakın zamanda farklı mecraların da uygulama şeklinde telefonlarımıza ulaşması ile birlikte Facebook biraz daha geri planda kaldı. İnsanlarla iletişim kurabileceğiniz ve hatta insanlarla ticaret yapabileceğiniz mecraların tümü olarak da tanım yapmak mümkündür. Vimeo ile birçok sosyal medyayı görebilirsiniz.

Sosyal medya, inanılmaz bir gelişime sahne oluyor ve ticari dökümanların da desteği ile birlikte çok daha kurumsal ve vizyon sahibi bir oluşum haline geldi diyebiliriz. bu oluşumda yer almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz çünkü her şey bu alanda dönüyor ve artık geride kalmanız da sizleri daha ilkel bir insan haline getiriyor. Sosyal medya aracılığı ile yapabileceğiniz çok fazla şey var ve ücretsiz olarak hizmet alabiliyor olmak da bana göre en önemli artılardan bir tanesidir. Bu artıları bir araya getirdiğiniz takdirde ortaya harika bir alan çıkıyor ve bu alanda hepimizin. Sosyal medya ile birlikte alış veriş ve ticaret dünyasına da ortak olabiliyorsunuz ve hatta bu alanlar üzerinden satış işlemlerinizi de kusursuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sosyal medya araçlarını kullanarak saniyeler içerisinde çok daha fazla insan erişim sağlamanız mümkündür. Bağlantı kuracağınız insanlar ile çok sayıda bilgi paylaşıyorsunuz ve aynı şekilde sizler de karşı taraftan bilgi alabiliyorsunuz. Sahip olduklarınızı sizler de insanlarla paylaşabilir ve dilerseniz farklı şekilde bu mecralardan da faydalanabilirsiniz. Her geçen gün yeni bir mecra uygulama olarak telefonlarımızda yerini alıyor ve ilginç bir şekilde çok ama çok kısa sürede popüler hale geliyor. Sizler de bir an önce üyeliklerinizi tamamlayarak bu mecralarda boy gösterebilir ve hatta özel yetenekleriniz ile birlikte popüler hale de gelebilirsiniz. Bunu yapabileceğiniz çok fazla alan karşınıza çıkıyor.

Rakip Analizi:
Reel dünyada analistlerin yaptıkları işin genel tanımı diyebiliriz ve firmalar arası rekabeti istatistikler ile ölçme şeklinde de açabiliriz. An itibarıyla rakip analizi online dünya aracılığı ile yapılıyor ve sizlere şaka gelebilir ancak sosyal medyadaki takipçi sayısı bile bu analizlerin içerisinde yer alıyor. Reel dünya yavaş yavaş tarihe karışıyor ve artık firmalar sanal ortamlarda yarışıyor. Peki etkili rakip analizi nasıl olur ve hangi detaylar ele alınır?
Etkili Rakip Analizi:
1- İçerik Değerlendirmesi: rakip olarak gördüğünüz firma ya da web sitesinin online dünyada oluşturduğu içeriklere göz atın! İçerik kalitesinden daha çok hangi sıklıkla içerik yayınladığı ve ne tür içerikler ile insanların karşısına çıktığını detaylı bir şekilde mercek altına alın. İçerik yayınlama sıklığı ve bunun yanında sahip olunan anahtar kelimelerin değerlendirilmesi de rakip analizinde etkin rol oynayan detaylardan bir tanesidir.
2- Sosyal Medya Hesaplarının İncelenmesi:
Rakibinizin sosyal medyada yaptığı çalışmalar ile birlikte haftalık artış ya da takipçi azalması gibi detayları da düzenli olarak kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra sosyal medyada oluşturulan içeriklerin en kadar beğeni aldığı ve hangi içeriğin çok daha fazla etkileşim sağladığı da mercek altına alınmalıdır. Alexa, majestic seo,ahrefs gibi popüler adresler üzerinden rakip analizini ve site analizini çok daha doğru ve etkili bir şekilde yapabiliyorsunuz ve zaten çok sayıda seo uzmanı da bu adreslerden yardım alıyor.
3- Kelime Çalışması ve Doğru Arama Kriterleri:
İnsanlar, internet dünyasında sizleri ve rakiplerinizi kelime bazında aramalara yaparak bulur ve zaten bu aramaların sonucunda da seo çalışmaları karşımıza çıkıyor. Rakibiniz, yaptığınız popüler aramalarda sizden bir adım önde olabilir ancak doğru seo çalışması ve kaliteli içerik desteği ile birlikte sizler de sahip olunan kelimelerde onun önüne geçebilirsiniz. Düzenli aramalar yaparak rakibinizin kontrolünü elinizde tutun ve hangi kelimelerde kaçıncı sırada olduğunu bir Excel tablosu ile denetleme altına alın, bunun yanı sıra kendi siteniz ile ilgili de bu tür bir tablo oluşturmanız lehinize olacaktır ve en azından takibi çok daha kolay hale getirecektir.

İnternet teknolojisinden yardım alarak sizler de ücretsiz olarak kendi fontunuzu oluşturabilir ve sektörde fark yaratabilirsiniz. Dilerseniz bu fontu kendinize ait web sitesi çalışmalarında kullanabilir ya da belli bir ücret karşılığında satışa sunabilirsiniz ancak bunun için ilk etapta patent almanız gerektiğini de unutmayın. Bunun için sizlere yardımcı olacak adreslerden bir tanesi Cool Text olarak karşımıza çıkıyor. Ücretsiz olarak hizmet veren bu adresi sizler de tercih edebilirsiniz ve sektörün önde gelen birçok ismi de yine bu adresten hizmet almaya devam ediyor. Panel olarak çok daha kullanışlı ve rakiplerine göre de bir adım önde olduğunu belirtmek gerekiyor.
Bir diğer adresimiz ise Logo Marker. Yine ücretsiz olarak hizmet veren adresin en büyük sıkıntısı bazı çalışmalarda ücret istiyor olmasıdır. Aslında para kazanma yöntemi olarak belirledikleri bu ekstralar üye kaybetmelerine neden oluyor ancak yine birçok profesyonel isim bu siteden hizmet almaya devam ediyor. Kendi fontunuzu ve logonuzu oluşturabileceğiniz bir diğer ücretsiz adres ise Logoease. Çok popüler olmasa da yine az önce saydığımız iki adrese yaklaşmış durumda ve eğer alternatif bir seçenek arıyorsanız sizler de bu adresteki yerinizi alabilirsiniz. Panel ve kullanım modu olarak biraz daha karışık bir yapıya sahip ve ne yazık ki amatör kullanıcılara çok fazla hitap etmiyor ancak yine de listelerimizde yer alamsında fayda var diye düşündük.
Online Logo Marker da yukarıda saydığımız adreslerin bir kopyası niteliğindedir. Kullanım bazında değerlendirildiğinde gayet etkili bir panele benziyor ve bu panel sayesinde sizler de işlemlerinizi daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Size ait bir çalışmayı satışa sunabilme fırsatınız var ve online dünya bu konuda sizlere en iyi şekilde yardımcı oluyor ancak bu satışın gerçekleşmesi için gerçekten profesyonel bir iş olması şarttır. Sizler de bu siteler aracılığı ile çalışmalarınızı tamamlayabilir ve daha profesyonel eklentiler ile birlikte satışa sunabilirsiniz. Yapacağınız çalışmalarda yardımcı olacağını düşündüğümüz çok sayıda adresi sizinle paylaştık ve faydalı olacağını düşünüyoruz.

Günümüz teknolojisine ayak uydurmak söz konusu değil. Çok aktif ve inanılmaz derecede üretken bir teknoloji karşımıza çıkıyor ancak insan hayatı için oldukça önemli gelişmeler ve bu gelişmeleri takip edebildiğimiz sürece de bu piyasadaki gücümüzü ve varlığımızı en iyi şekilde koruyabiliriz. Online dünya üzerinden satış yapan ya da kurumsal bir kimlik ile reel firmaları kullanan biri iseniz sizler de teknolojiden yardım alabilir ve satışlarınızı bir adım öne taşıyabilirsiniz. Mobil reklamlar da pazardaki yerini bu bağlamda en güçlü şekilde alan detaylardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor ve teknoloji dünyasının bizlere sunduğu en önemli avantajlardan bir tanesi demek de doğru olacaktır. Akıllı telefonların günümüzdeki yerini hepimiz biliyoruz ve bu telefonlar sayesinde artık sizler de ürünlerinizi ya da firmanızı daha güçlü bir reklam ile insanlara sunabiliyorsunuz.
Mobil Reklam Nedir?
Uygulama, program, sms yolu ile insanlara ulaşarak gerçekleştirdiğiniz reklam projeleri ve çalışmalarının tamamına verilen ortak addır. İnternet siteniz üzerinden insanlara bir kayıt formu sunuyor ve bu formda belli başlı bilgileri de kayıt altına alıyorsunuz. Sahip odluğunuz müşteri cep telefonu numaraları da reklamlarınızı mobil olarak yapmanıza fırsat veriyor. Toplu mesaj ya da kampanya duyuruları ile birlikte sizler de tanıtım çalışmalarını daha kusursuz bir şekilde yapabilirsiniz ya da bunun için Google Play mağazalarını ve ios platformunu kullanabilirsiniz.
Google Play Mağazası:
Akıllı telefonların android kullanıcıları için sunduğu en özel mağazalardan bir tanesi ve hatta tek mağazası diyebiliriz. Bu mağaza aracılığı ile çok sayıda kullanıcı mobil uygulamalara göz atabiliyor ve ücretsiz olarak indirebiliyor. Sizler de bu mağazayı reklam amaçlı tercih edebilir ve dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Reklam verdiğiniz takdirde insanlar sizleri bu mağazadaki oyunlarda görme fırsatına ulaşıyor ve haliyle çok sayıda insana kısa sürede ulaşmanız da mümkün hale geliyor. Aynı şekilde ios platformunu da kullanabilir ve reklamlarınızı dijital ortama taşıyabilirsiniz. Çok sayıda kurumsal firma reklam çalışmalarını artık bu platformlar aracılığı ile yapmayı tercih ediyor ve doğru tercihler sayesinde müşteri portföylerini de en iyi şekilde geliştirmeyi başarıyorlar.
Mobil Reklamlar İle Daha Fazla İnsana Ulaşın!
Hedef kitlenizi belirledikten sonra online mağazalar üzerinden size uygun olan reklam alanını tercih edebilir ve bu sayede reklam çalışmalarını daha doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hedef kitlenin daha yoğun olduğu bir reklam alanı belirlemek sizleri de daha doğru bir kitleye ulaştıracaktır. Mobil dünya sayesinde kısa sürede daha fazla insanı bilgi sahibi yapmak mümkün ve sizler de pazardaki yerinizi bu doğrultuda alabilirsiniz. Eğer dilerseniz bir uygulama desteği ile tüm müşterilerinizi bilgilendirecek mesajlar da göndererek yine mobil reklamcılığı aktif olarak kullanmanız da mümkündür ancak bu durum zaman zaman can sıkıcı olabilir ve son yasa ile birlikte bu artık suç sayılabiliyor.

İnsanları bezdirmeyecek şekilde ve en doğru zamanlarda mesaj atma eylemi sizlere artı değer katacaktır ancak bu mesajların sayısı ve zamanlaması arttığı takdirde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Uygulamalar, an itibarıyla tercih edeceğiniz en doğru mecralardan bir tanesi olarak karşınıza çıkıyor ve bizler de bu mecraları tavsiye etmeye devam ediyoruz.

İnternet Yazılımı Nedir? Nerede Kullanılır?
İnternet yazılımı, web server denilen sunucudaki yazılımların tamamını anlatan bir terimdir. Bu yazılım bir web sitesinde olması gereken eklentilerin ve kontrollerin tamamını içerir, yani kişi ya da kurumlar bir web sitesi kurmak istiyorsa bu sitede bir yönetim paneli ekler. Yöneticiler bu paneli kullanarak sitedeki içerikleri değiştirme, kullanıcıları takip etme, siteye yeni sayfa ya da içerik ekleme gibi işlemler internet yazılımı sayesinde yapılabilmektedir. İnternet yazılımı, sunuculardaki ve tarayıcılardaki yazılım türüdür. İnternet yazılımı terimi, web yazılımı ya da web programlama olarak da ifade edilir. Amatör olmayan çalışmalar, internet yazılımı konusunda uzman elemanlarla çalışan yazılım firmaları tarafından yapılmaktadır.

İnternet yazılımı, geliştirilen projelerin internet üzerinden erişilmesine imkan sağlar. Fakat sadece özel ihtiyaçları karşılamak için tasarlanan web yazılımlarına lokal veri tabanlarından ulaşılır.

İnternet Yazılım Dilleri

Yazılımcılar, internet yazılımı yaparken web yazılım dillerinden faydalanır. Yazılımcıların en çok tercih ettiği yazılım dilleri arasında C# VB.NET, PHP ve JAVA adı verilen diller sayılabilir.

İnternet Yazılımı Nerede Kullanılır?
Kurum ya da firmalar, web siteleri üzerinde yenilikler ve eklemeler yaptırmak istedikleri zaman mutlaka internet yazılımı ihtiyacı duyacaklardır. Kişiler, kendi projelerine uygun çalışmalar yapan bir internet yazılımcısı ile işbirliğine giderse hem o site projesi başarılı olacaktır hem de site hedeflenen amaca ulaşma noktasında daha etkin bir hal alacaktır. İnternet yazılımı yapan kişiler web sitesi sahiplerine ve yeni site kurmayı düşünenlere bir şablon hazırlar ve istenilen web sitesi özellikleri bu şablon ile oluşturulur. Web sitesinin başarısı, bu şablon üzerinde tasarlanan düşüncelerin hayata geçirilmesiyle yakın ilişkilidir. Doğru bir internet yazılımcısı ile birlikte hareket etmek kullanıcıların tercih edeceği bir web sitesi oluşturmada önemlidir.
İnternet Yazılımı Yaptırmanın Avantajları
Oluşturulmak istenen web sitesinin hedeflerine uygun olabilmesi ve o site ile ilgili beklentilerin olumlu neticelenmesi için mutlaka internet yazılımı yaptırılmalıdır. Bir firma sahibi kendi pazarladığı ürün için bir web sitesi tasarlamayı düşünüyorsa böyle ileri hedefli bir proje için web yazılımcıları ile beraber çalışmak son derece önemlidir. Çünkü ticari amaçlı ya da geniş kitlelere ulaşabilmenin en önemli yolu profesyonel bir internet yazılımı yaptırmaktır. Fakat amatörce bir site yaptırılmak isteniyorsa ve sitenin içeriğinin sabit kalması, hiçbir yenileme yaptırılmaması düşünülüyorsa bu durumda internet yazılımı çalışması çok önemli olmadığını söyleyebiliriz. Web yazılımı yaptırıp yaptırmamak tamamen proje veya beklentilerle alakalı gelişmektedir.

Projelerin uzun soluklu, profesyonel, sonuca odaklanan, kullanıcı dostu ve işlevsel olabilmesi için internet yazılımı kullanılması önerilmektedir. Çoğunlukla yönetilebilir web sitesi tasarlandığında yapılan web yazılım çalışmaları, lokal veya internet aracılığıyla ulaşılabilen web projelerinde tercih edilir.

Web tasarım denilen faaliyetler, kendi başına hiçbir anlam taşımaz, fakat internet yazılımı ile beraber yapıldığında sitenin kullanıcılar açısından kullanışlı olmasını sağlar. Bu nedenle site kurmayı düşünenlerin internet yazılımcıları ile çalışması doğru bir tercih olacaktır.
İnternet yazılımı yaptırmanın gerekliliği konusunda şunu söyleyebiliriz ki profesyonel her türlü web sitesi için mutlaka yaptırılması gereken web yazılım fiyatları, planlanan sitenin özelliklerine göre değişiklik gösterir. İşin ucuzuna kaçıldığında sitedeki herhangi bir yazılım problemi, ikinci bir çalışmanın yapılmasını gerekli kılacağı için internet yazılımı konusunda işini iyi yapan, çalışmadan sonra gözün arkada kalmayacağı yazılımcılarla çalışmak doğru bir yaklaşım olur. Aksi halde yazılı çalışması için ucuza kaçmak ne sitenin hedeflediği başarıyı getirir ne de o siteyi dizayn eden firmaların hedeflediği kar amacını karşılar.

Web Sitenizde Satışları Arttırmanın İpuçları
E-ticaret pazarının 40 milyon liralık bir ciroya ulaştığı bir gerçekken birbirinden farklı siteler de müşterilerinin ilgisini çekmek ve satış yapmak için çaba harcamaktadırlar. Aslında e-ticarette bir ticaret türüdür ve ticarette kurallar asla değişmez. Web sitenizde satışları arttırmanın ipuçları konusunda yapacağınız ufak bir çaba, size ciddi gelirler olarak geri dönecektir. Çok fazla kaynak bu ticaret yöntemini daha etkin nasıl kullanabileceğiniz yönünde size bilgi sağlıyor olsa da işin özün de geçmişten gelen ticareti uygulamanız başarının tek anahtarıdır.

Farklı Olmak
Elektronik ticarette tıpkı normal hayat gibidir. Eğer dikkat çekmek istiyorsanız farklı olmalısınız. Bu noktada farklılık sitenizi absürt verilerle ya da göz yoran efektlerle doldurmak değildir. Sattığınız üründen tutun da sitenizin görünümüne kadar rakiplerinize benzememeniz önemlidir. Bu nedenle e-ticaret için bir paket program kullanmak yerine kendi tasarımınızı yaptırmanız tek olmanız anlamına geleceği için size büyük avantaj sağlayacaktır.
Hedef Kitle
Web sitenizde satışları arttırmanın ipuçları konusunda bir diğer madde ise hedef kitlenize hizmet etmenizdir. Örneğin motor yağı satışı yapan bir e-ticaret sitesi ile kozmetik ürünler satan bir site kesinlikle aynı olmamalıdır. Ayrıca hedef kitlenizin dikkatini çekecek reklam kampanyaları da size avantaj sağlayacaktır.
Memnun Müşteri
Reklamın en etkilisini yapsanız hatta e-ticaret için televizyonda bile reklam veriyor olsanız da hiçbir reklam memnun müşteri bildirimi kadar güçlü değildir. Bu nedenle müşteri memnuniyetini en üst sıralarda tutmalısınız. 7/24 hizmet veren bir çağrı merkezi her zaman güven oluşturacaktır ancak ilk etapta maddi gücünüzü aşacak bir departman olabilir. Bunun yerine size her ne yolla olursa olsun ulaşan müşteriye doğru ve eksiksiz bilgi vermek, yapılamayacak şeyleri yapılabilir gibi lanse etmemek müşterilerinizi kazanmak için bir yoldur. Onlar sizden memnun kalırlarsa onların çevreleri de sizin için bir müşteri olacaklardır. Link hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.
Seo Çalışmaları
Sitenizin üst sıralarda çıkabilmesi için Seo çalışması olmazsa olmazdır. Bu noktada kendi başınıza uğraşıp işleri daha da kötüye götürme hatta Google tarafından fişlenme ihtimaliniz bile olabilir. Ancak işin uzmanları ile çalışırsanız yüksek satış rakamları olarak Seo çalışmaları geri dönecektir.